PRO DĚTI

MILÉ DĚTI,
TADY NAJDETE RŮZNÁ CVIČENÍ, ÚKOLY A ZAJÍMAVOSTI, KTERÉ BY VÁS MOHLY BAVIT - VYZKOUŠEJTE!

TAKÉ ZDE BUDOU ÚKOLY - CO JE POTŘEBA PŘINÉST DO ŠKOLY - ABYSTE NEZAPOMNĚLY :)

ZDRAVÝ RECEPT - návod

přidáno: 15. 5. 2016 6:47, autor: Linda Pačesová

formát: A4
popis ručně
obrázky mohou být vytištěné, nalepené nebo i namalované
1) název
2) seznam ingrediencí
3) postup výroby - postup s obrázky, příp. popisem

Vyberte jednoduchý recept, s dětmi si pak uděláme den vaření zdravých jídel, tak aby to bylo proveditelné i ve škole. V případě, že byste dělali něco pečeného, tak to už pak jen přinesete hotové na ukázku a ochutnávku :)))) Tento den plánuji v přelomovém týdnu květen-červen.

Další novinka - RANNÍ ZPRÁVA OD DĚTÍ

přidáno: 20. 1. 2016 11:48, autor: Linda Pačesová   [ aktualizováno 4. 2. 2016 3:44 ]

Po jarních prázdninách začneme zkoušet psát ranní zprávu pro ostatní. 4x týdně píšu zprávu já a 1x týdně děti. Uvidíme, jak nám to půjde (stačí, když si ji připravíte a já ji mohu pomoci napsat na tabuli). Děti se budou střídat, vyjde na vás řada cca 1x za 10 týdnů, tedy asi 2x za toto pololetí. Pravidla a návod dostanete v úkolníčku.

NÁVOD:
  • nezapomeňte na OSLOVENÍ (milé děti, ahoj kamarádi, ....)
  • zpráva by měla obsahovat 3-5 vět
  • pište o tom, co chcete sdělit ostatním, o tom, na co se těšíte ve škole, můžete vymyslet pro ostatní hádanku, křížovku, otázku na téma, které probíráme - je to na vás
  • nezapomeňte na PODPIS
  • bude pro vás zatím lepší, pokud si zprávu připravíte dříve a přijdete se se mnou den předem domluvit, jak ji na tabuli napíšeme, jestli tam budou obrázky a vůbec, jak to celé bude nakonec vypadat. Až si to natrénujete, budete moci psát už zprávu samostatně bez mé pomoci.
UŽ SE TĚŠÍM, JAK VÁM TO PŮJDE! VAŠE LINDA

MŮJ DENÍČEK - OD ÚNORA

přidáno: 20. 1. 2016 11:41, autor: Linda Pačesová   [ aktualizováno 20. 1. 2016 11:42 ]

Od února si budeme psát náš deníček - víkenďáček (rozdám nejpozději ve čtvrtek 28.1.). Každé úterý si ho budeme společně číst. Úkolem bude zapsat si 1-3 věty o tom, co jsme zažili o víkendu (prosím dodržujte počet vět). Nezapomeňte před zápis vždy napsat datum.

Těším se na vaše zápisky, Linda

ADRESA - nápověda

přidáno: 10. 12. 2015 7:57, autor: Linda Pačesová

ADRESA SE SKLÁDÁ Z:

OSLOVENÍ
JMÉNO A PŘÍJMENÍ
ULICE A ČÍSLO DOMU
MĚSTO
POŠTOVNÍ SMĚROVACÍ ČÍSLO

ÚKOLY

přidáno: 10. 9. 2015 14:44, autor: Linda Pačesová   [ aktualizováno 7. 7. 2016 14:13 ]

SEZNAM ÚKOLŮ NAJDETE VŽDY VE SVÉM ÚKOLNÍČKU, RODIČE VÁM URČITĚ POMŮŽOU S PŘEČTENÍM ZADÁNÍ.

PEXESO ABECEDA

přidáno: 6. 9. 2015 14:19, autor: Linda Pačesová

MILÉ DĚTI,

POPROSTE RODIČE, AŤ VÁM POMOHOU S NASTARTOVÁNÍM A PŘEČTENÍM ZADÁNÍ: http://www.pexeso.net/spusteni-hry?code=054F5&lang=cs

ZDE TOTIŽ NAJDETE PEXESO S ABECEDOU, KTERÉ MŮŽETE HRÁT PŘÍMO NA VAŠEM POČÍTAČI, A HODÍ SE K PROCVIČENÍ ROZKLADU SLOV, PÍSMEN A SPOJENÍ S OBRÁZKY.