PRO DĚTI‎ > ‎

Další novinka - RANNÍ ZPRÁVA OD DĚTÍ

přidáno: 20. 1. 2016 11:48, autor: Linda Pačesová   [ aktualizováno 4. 2. 2016 3:44 ]
Po jarních prázdninách začneme zkoušet psát ranní zprávu pro ostatní. 4x týdně píšu zprávu já a 1x týdně děti. Uvidíme, jak nám to půjde (stačí, když si ji připravíte a já ji mohu pomoci napsat na tabuli). Děti se budou střídat, vyjde na vás řada cca 1x za 10 týdnů, tedy asi 2x za toto pololetí. Pravidla a návod dostanete v úkolníčku.

NÁVOD:
  • nezapomeňte na OSLOVENÍ (milé děti, ahoj kamarádi, ....)
  • zpráva by měla obsahovat 3-5 vět
  • pište o tom, co chcete sdělit ostatním, o tom, na co se těšíte ve škole, můžete vymyslet pro ostatní hádanku, křížovku, otázku na téma, které probíráme - je to na vás
  • nezapomeňte na PODPIS
  • bude pro vás zatím lepší, pokud si zprávu připravíte dříve a přijdete se se mnou den předem domluvit, jak ji na tabuli napíšeme, jestli tam budou obrázky a vůbec, jak to celé bude nakonec vypadat. Až si to natrénujete, budete moci psát už zprávu samostatně bez mé pomoci.
UŽ SE TĚŠÍM, JAK VÁM TO PŮJDE! VAŠE LINDA