přidáno: 18. 11. 2017 12:18, autor: Linda Pačesová

1. PROSÍM O ČTENÍ RANNÍ ZPRÁVY

František by si přál zařadit do výuky opět přípravu a čtení ranní zprávy každého z dětí a má pocit, že je málo ranních zpráv (jeho návrh už je starší a dnes konstatoval, že už se to zlepšilo a ranní zprávy jsou častěji, takže tam je spokojený).

Děti s návrhem souhlasí a dohodli jsme se společně, že tyto ranní zprávy připravené dětmi zařadíme do výuky hned po vánocích.

2. VADÍ MI, KDYŽ SE DĚTI DLOUBAJÍ V NOSE PŘED OSTATNÍMI

Dohodli jsme se, že si všichni budeme dávat pozor, abychom si čistili nos v soukromí nebo tak, aby nás nikdo neviděl (pomocí kapesníku, nebo na wc, nebo venku,..). Pokud se to nezlepší, vrátíme návrh do debaty.

3. PROSÍM, ABYCHOM SE ZTIŠILI U OBĚDA

Zjistili jsme, že asi třem dětem hluk u oběda nevadí, ale ostatním je hluk také nepříjemný. V diskuzi zaznělo, že nejde o to být úplně potichu, že si spolu děti chtějí povídat, ale tak, abychom se všichni dobře slyšeli.

Dohoda: zkusíme mluvit tišeji, ti hlučnější zkusí mluvit spíš šeptem, budeme se u oběda normálně bavit, ale ne křičet. Zkusíme, zda to bude fungovat.