přidáno: 18. 11. 2017 12:13, autor: Linda Pačesová
  • otázku parlamentu jsme znovu otevřely a k naší radosti děti, které už do školy chodí déle, uznaly, že jim na tom, co se ve škole děje, záleží, a chtějí se podílet na tvorbě pravidel i chtějí být součástí diskuzí a hledat řešení.

• přes prázdniny mají děti promyslet hlavně "formu", jak by měl parlament fungovat, abychom z něj měli všichni užitek (jak často budeme diskutovat, jak to bude s návrhy, vyhrazený čas, počet návrhů k řešení...).

• A nejen děti, i my - průvodkyně - hledáme optimální řešení, aby to celé mělo smysl. Bylo fajn si vyzkoušet, jak parlament na dění ve třídě působí, i jak to působí, když ho najednou nemáme. I to totiž pomohlo ke zjištění, že vůbec není špatné hledat společná řešení našich každodenních situací, problémů a také vidět, co některé děti trápí.