přidáno: 18. 11. 2017 12:07, autor: Linda Pačesová

1. PROSBA, ABY BYLO VÍC ČEŠTINY + diskuze o centrech aktivit

Každé z dětí to má jinak. Krajině slov je věnován čas v úterý a v pátek. Kdo by chtěl češtiny víc, může si zvolit navíc ČJ v centrech aktivit (minimálně 2 centra z 6). Ke Krajině slov je možné se vrátit i individuálně po dokončení jiné práce. Děti, které chodí do školy méně než 5 dnů si mohou zvolit dny podle předmětu, kterému se chtějí věnovat.

Některé děti měly poznámku, že jim vadí centra aktivit, po diskuzi ale došly k závěru, že zde mají možnost volby, co je baví, o kterou by v případě zrušení C.A. přišly. Jelikož centra byla zatím pouze omezeně, dohodli jsme se, že to nejdřív vyzkoušíme.

2. PROSBA O ÚKOLY PRO 4.TŘÍDU NE PRO 1.

Diskuze na prosbu Aničky Poledníkové – úkoly pro 4.třídu jsou k dispozici. Anička ví, že bude mít připravené pracovní listy pro 4.třídu v případě, že se jí budou zdát jiné aktivity moc jednoduché.

3. BUĎME K SOBĚ LASKAVÍ

Lindina prosba s nabídkou pomoci při řešení konfliktů aneb učme se „žirafí řeč“. Důležité je mluvit s osobou, se kterou mám konflikt (ne: „on mi udělal“, ale „Maruško, vadí mi, žes mi….). Následuje vyslechnutí obou stran, co je za problém, a hledání řešení, co by každému pomohlo.