přidáno: 12. 2. 2018 11:47, autor: Linda Pačesová
1. VADÍ MI, ŽE JE HLUK U OBĚDA
- hluk u oběda řešíme už podruhé, po diskuzi se děti dohodly, že pokud bude někdo dělat hluk, bude si muset přesednout jinam (k jinému stolu), pokud ani to nebude fungovat, otevřeme tuto otázku znovu
2. DĚTI BY RÁDY, ABY SE MOHLY STŘÍDAT O BÍLÝ PŘÍBOR (ABY HO NEMĚLI JEN KLUCI)
- bílý příbor bude mít ten, kdo bude na řadě v seznamu (stejně jako jablíčkový talíř), kdo nechce, může přenechat dalšímu
3. ŠPINAVÝ ZÁCHOD
- je potřeba, abychom po sobě splachovali, případně utřeli špinavé prkénko či podlahu. Zita připraví obrázek se zvednutým prkénkem, který bude viset nad záchodem, abychom si vzpomněli (kluci). K dispozici je hadr, houbička pod umyvadlem.
4. NĚKTERÉ DĚTI SI STĚŽUJÍ, ŽE JE FRANTIŠEK BIJE
- komunikace a vysvětlení, jak to je myšleno, oznámení, co vadí, vyslechnutí druhé strany. Upozornění a následné zamyšlení (není určeno pro veřejnost, každopádně vězte, že děti se ve škole nebijí, šlo spíš o nedorozumění, nad kterým je potřeba se pozastavit a vysvětlit si to, děti si to potřebovaly mezi sebou vyříkat)